O nas / Inwestycje

ul. Żeglarska 71, 85-529 Bydgoszcz

www.zeglarska71.pl

 

Żeglarska 71

Teren przeznaczony pod zabudowę położony w północno-zachodniej części Bydgoszczy w dzielnicy Jachcice pomiędzy ulicami Żeglarską i Jednostronną.
Od strony południowej i zachodniej tereny zielone i rzeka Brda.
Teren o różnicy poziomów ok. 10 m. Górny taras dostępny z ulicy Żeglarskiej, dolny z ulicy Jednostronnej. Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach:
I etap – cztery budynki mieszkalne (A-D) – 225 mieszkań i 301 miejsc postojowych.
II etap – trzy budynki mieszkalne (E,F i G).

Więcej...

Wejścia do budynków bezpośrednio z poziomu terenu. Komunikacja pionowa dźwigami osobowymi łączącymi poszczególne kondygnacje mieszkalne z halami garażowymi. Przy takim rozwiązaniu wszystkie poziomy budynku dostępne są dla osób mniej sprawnych i poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Nie ma konieczności przypisywania konkretnych mieszkań osobom niepełnosprawnym ponieważ każde mieszkanie po przystosowaniu może takiej osobie służyć. 
Duże przeszklenia zapewniają odpowiedni dostęp światła dziennego i większość pokoi posiada bezpośrednie wyjście na balkon.
Dla mieszkań na ostatnich kondygnacjach zaprojektowano dodatkowo antresole z obszernymi tarasami z których roztacza się piękny widok na zieloną okolicę i pobliska rzekę.
Obsługa komunikacyjna zapewniona wjazdami z ulic Żeglarskiej i Jednostronnej. Drogi wewnętrzne umożliwiają bezkolizyjny dojazd do budynków i hal garażowych zapewniając minimalną uciążliwość dla mieszkańców.

Zaprojektowano 7 budynków wielokondygnacyjnych, podpiwniczonych, a dachami płaskimi o wysokich walorach estetycznych z zastosowaniem trwałych materiałów i energooszczędnych rozwiązań. 
W każdym budynku zaprojektowano mieszkania o różnorodnym metrażu od 31 m2 do 77 m2. Na ostatniej kondygnacji mieszkania 2 poziomowe (antresola). Na kondygnacjach podziemnych hale garażowe, komórki lokatorskie, pomieszczenia do czasowego gromadzenia i segregowania odpadów oraz pomieszczenia techniczne i dodatkowe.

ul. Aleja Jana Pawła II, 86-031 Osielsko

www.lakeresidence.pl

Lake Residence

Nowoczesne osiedle Lake Residence położone jest w gminie Osielsko, zaledwie 10 km od centrum Bydgoszczy. Bliskość Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” oraz jeziora w Borównie to bez wątpienia atuty położenia tej inwestycji.

Więcej...

Osiedle charakteryzuje niska zabudowa mieszkalna. Projekt przewiduje 10 mieszkań w każdym budynku. Inwestycję wyróżnia zastosowanie wielu zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Znajdziemy tu m.in. inteligentne systemy sterowania: ogrzewaniem, oświetleniem oraz systemem alarmowym, systemy solarne czy też ogrzewanie kanałowe. Dla bezpieczeństwa mieszkańców teren będzie ogrodzony oraz dozorowany. W mieszkaniach Lake Residence znajdą się również sejfy oraz rolety zewnętrzne.

ul. Sybiraków 8-19, 85-796 Bydgoszcz

www.nordicresidence.pl

Nordic Residence 

Główną ideę przy projektowaniu "NORDIC RESIDENCE", stanowiła potrzeba stworzenia osiedla rodzinnego, przyjaznego środowisku, współistniejącego z naturą.
Na cały projekt przeznaczony został obszar o powierzchni 3,5 ha.

Więcej...

Projektowane założenie urbanistyczne, jakość rozwiązań architektoniczno-przestrzennych i użytkowych oraz zastosowane materiały wykończeniowe wraz z ciekawą kolorystyką dają gwarancję bardzo komfortowego mieszkania. Jeden zespół to 2 budynki 4 kondygnacyjne
z dachem płaskim połączone podziemnym garażem, przykrytym tzw. dachem odwróconym i przystosowanym dla ruchu pieszego, jezdnego docelowego oraz zieleni. Każdy z nich liczy ponad 87 mieszkań 2, 3 i 4 pokojowych. Całkowita liczba mieszkań we wszystkich 6 budynkach wynosi 563.
Projekt został opracowany przez renomowaną Pracownię Architektoniczną Futura Studio.

Każde mieszkanie posiada balkon lub taras. Ponadto do każdego mieszkania przypisana jest komórka lokatorska. Budynki są całkowicie podpiwniczone. Podziemne miejsca parkingowe stanowią wysoki komfort związany z garażowaniem samochodów, komunikacją wewnętrzną
i ochroną mienia. Każdy zespół posiada wydzielony lokal wraz z zapleczem sanitarnym, przeznaczony dla pracowników ochrony lub dozorców.
Na terenie zaprojektowano miejsca parkingowe dla mieszkańców i gości.
Układ komunikacji wewnętrznej to przede wszystkim podjazdy pod wejścia do budynków, wjazd do parkingu podziemnego i układ dróg, parkingów i ścieżek dla pieszych i rowerzystów. W garażu podziemnym zaprojektowano 82 stanowiska postojowe dla właścicieli lokali mieszkalnych. Na terenie zaprojektowano 8 miejsc postojowych dla gości, w tym 2 dla pojazdów osób niepełnosprawnych.
Na terenie całego kompleksu przewiduje się dwa duże place zabaw dla dzieci, a na terenie każdego zespołu, pomiędzy blokami - małe zabawki dla dzieci typu "konik" oraz ławeczki, które zapewnią chwilę relaksu dla rodziców.

www.nordic10.pl

NORDIC 10

Inwestycja Nordic 10 jest zlokalizowana tuż obok wieżowca Nordic Tower przy ul. Bocianowo 10 w Bydgoszczy.
W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na mniejsze mieszkania położone blisko centrum miasta, pracownia architektoniczna Futura Studio opracowała wyjątkowy projekt.

Więcej...


Powstał tu kameralny, 3-piętrowy budynek wyposażony w windę, składający się z 18 mieszkań: jedno, dwu i trzypokojowych. Dodatkowym atutem inwestycji są osobne, prywatne garaże oraz zamknięty, wewnętrzny teren z miejscami postojowymi.

Mieszkanie w Nordic 10 to gwarancja dobrej lokalizacji: kilka minut od ulicy Gdańskiej, kilkanaście od ścisłego Centrum miasta i Starego Rynku. Inwestycja posiada też dogodne połączenie komunikacyjne tramwajowe, jak i autobusowe z pozostałymi dzielnicami Bydgoszczy. Mieszkańcy mają dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej – uczelnie wyższe, szkoły średnie, przedszkola, szpitale, przychodnie oraz kulturalnej - Opera Nova, Teatr Polski, Filharmonia Pomorska. W pobliżu występują również tereny bydgoskich parków miejskich: w Myślęcinku czy Jana Kochanowskiego.

www.nordictower.pl

Nordic Tower

Nordic Tower to 12-piętrowy wieżowiec, zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzaną firmę Futura Studio. Jest symbolem skandynawskiej prostoty, elegancji projektu oraz stylu. Nordic Tower to najwyższy budynek w Bydgoszczy, który sięga wyżej również pod względem formy i funkcjonalności.

Więcej...


Budynek ten od zawsze był jednym z wyróżników miasta, mieszcząc wcześniej biura Zakładów Urządzeń Okrętowych „FAMOR”. Został on poddany kompleksowej renowacji z użyciem jedynie materiałów o najwyższej jakości. Obecnie jasna fasada, wyjątkowe w swej prostocie linie i pełne przestrzeni wnętrza tworzą z tego miejsca jeden z najmodniejszych adresów w tej dynamicznie rozwijającej się okolicy.
W budynku znajduje się strzeżony parking podziemny. Nordic Tower jest wyposażony we wszystkie najnowocześniejsze udogodnienia techniczne, odpowiadające na wyzwania współczesnego stylu życia – najszybsze łącza internetowe, wewnętrzną sieć administrującą telefonami, telewizję kablową, dostęp do Internetu i alarm przeciwpożarowy.
Budowa Nordic Tower zajęła trzecie miejsce z prestiżowym konkursie „O złota wstęgę Brdy” w 2010 r.
Projekt Nordic Tower otrzymał w 2010 r. Grand Prix w ramach konkursu "Budowa na medal Pomorza i Kujaw" w kategorii: obiekt modernizowany.